wtorek, 9 sierpnia 2011

Nowe nabytki !

Dziś, dzięki pomocy pewnej miłej osoby, otrzymałam ogromną pakę a w niej .... trzy nowe hortensje :)
Oto i one:
Hydrangea paniculata Dolprim - Prim White
Hydrangea paniculata Magical Moonlight - ta hortensja to istny gigant jeśli chodzi o kwiatostany. Większych u żadnej jeszcze nie widziałam a na dodatek trzyma się sztywno i nie pokłada się pod ich ciężarem. Jestem nią zachwycona

Hydrangea paniculata Shikoku Flasch, która jest ozdobna z nakrapianych liści


To jeszcze nie koniec nowości, bo jadą do mnie kolejne ...
A teraz pora zaktualizować moją listę poszukiwanych i posiadanych hortensji :)

3 komentarze:

 1. Witaj Wiolu, gratulacje! Masz przepiekne okazy hortensji i to najbardziej poszukiwanyc, m.in Magical Moonlight, Phantom. Czy możesz zdradzić źródło kupna tych hortensji?
  Pozdrawiam
  Jagoda

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj.
  Kupuję hortensje gdzie się tylko da - przez internet, w centrach ogrodniczych, na targach. Dużo nowych odmian mam dzięki pomocy znajomych z forum ogrodniczego oraz z wymiany.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za informacje. W centrach ogrodniczych we Wrocławiu mają tylko "Grandiflorę", "Limelight", "Pinky Whinky". Ostatnio udało mi się upolować "Vanille Fraise" i na tym oferta się kończy. Na kupno za pośrednictwem internetu jakoś nie mogę się zdecydować. W każdym razie masz imponującą kolekcję hortensji. Życzę Ci dalszych sukcesów w zdobywaniu nowych okazów. Będę tu zaglądać, aby podziwiać Twoje okazy hortensji i zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń