środa, 6 czerwca 2012

Radość i złość

Cóż takiego, jak nie nowa hortensja, mogło mi sprawić ogromną radość. To hortensja bukietowa 'Dharuma' . Upolowana w internecie, ale to z całą pewnością prawdziwa Dharuma i w dodatku w bardzo atrakcyjnej cenie. Już u mnie jest i może nawet dziś powędruje na stałe miejsce do ogrodu.

Z samego rana mocno zdenerwowałam się, bo odkryłam że pewien sprzedawca na allegro ukradł moje zdjęcia zrobione hortensji bukietowej Kyushu (tej przy dzbanie) i wstawił w swojej aukcji. To już nie pierwsza taka sytuacja. Odkąd zaczęłam pisać tego bloga i wstawiać zdjęcia moich hortensji, to stały się one łatwym i kuszącym kąskiem dla nieuczciwych sprzedawców. 
Zastanawiam się nad umieszczaniem dużego znaku wodnego na zdjęciach. Może w ten sposób staną się one bezużyteczne dla innych ... Nie chciała bym tego, ale nic innego do głowy mi nie przychodzi.
A poza tym same bzdury piszą przy opisie tej aukcji - "odmiana szczególnie polecana do małych ogrodów" albo "pod koniec kwitnienia przebarwia się na różowo" Toż to same kłamstwa. !

6 komentarzy:

 1. Ładna ta hortensja.Zawiadom administratora Allegro, tylko musisz mieć oryginalne pliki tego zdjęcia.Znak wodny powinien zabezpieczyć Cię przed kradzieżą zdjęć.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj. Mnie też skradziono zdjęcia i opisy irysów w zeszłym roku i pod ich szyldem sprzedawano pospolite odmiany. Allegro za dużo nie pomoże, może jedynie pouczyc' o konsekwencjach wykorzystywania cudzych zdjęc'.

  OdpowiedzUsuń
 3. Olinko, chyba jednak będziesz musiała wklejać jakiś znak lub logo...też bym się zdenerwowała, gdyby ktoś kradł moje :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Wstaw znak wodny i będzie po sprawie nam nie zaszkodzi a ciebie ochroni
  j

  OdpowiedzUsuń
 5. Z daleka do Ciebie przybywam,
  więc pozwól że na chwilę się zatrzymam.
  Kłopotu nie sprawię,
  ale pozdrowienia i życzenia zostawię.

  OdpowiedzUsuń
 6. witam i zapraszam po wyróżnienie Lubię Twój Ogród

  OdpowiedzUsuń