środa, 10 października 2012

Jesienna 'Sundae Fraise'

Hortensja 'Sundae Fraise' - 'Rensun' rośnie u mnie w dość dużym cieniu. Latem jedynie po południu miała troszkę słońca. Pewnie dlatego bardzo późno pokazała pąki. Myślałam, że wcale już nie zakwitnie, bo wszystkie hortensje w najlepsze kwitły, a ta nieśmiało wypuszczała pąki. 
Teraz, gdy większość hortensji z powodu suszy i ostrego słońca, jest podeschnięta i brzydko prezentują się tej jesieni, ta na ich tle wygląda niczym księżniczka.
Jest całkiem inna,  niż rok temu.8 komentarzy:

 1. Piękna !!! A te jej obrzeża delikatnie muśnięte czerwienią ... ach ! Cudnie się prezentuje !!! Na pewno warta zaproszenia do ogrodu, muszę spisać nazwę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Prześliczna, też chciałbym taką mieć.
  Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładna odmiana, kwiaty są nieco podobne do subtropikalnej Róży pustyni (Adenium obesum) którą jednak można uprawiać jedynie w domu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapraszam po odbiór nominacji.Możesz ją odebrać z mojego bloga.Wystarczy pobrać obrazek napisać posta z podziękowaniem,wkleić do niego obrazek.Następnie proszę o odpowiedz na pytanie Dlaczego kocham (lubię)mój ogród?
  Będę wdzięczny za nominowanie 5 blogów (poza moim blogiem)
  Pozdrawiam serdecznie Grzegorz

  OdpowiedzUsuń
 5. przepiękna :DDDDDDDD gdzie ją można kupić?
  serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja tez rośnie w cieniu i narazie jeden pąk;a tu juz ll połowa lipca. Moze jeszcze zakwitnie,piękna spóźnialska!

  OdpowiedzUsuń
 7. O jej, piękna jest ta odmiana. Wlasnie zamowilam trzy odmiany i jedna z nich jest Sundae Fraise i jesli bedzie taka piekna to juz sie ciesze!

  OdpowiedzUsuń