wtorek, 20 grudnia 2011

Hortensja wiechowata WIM'S Red

To nowa licencjonowana odmiana. Oczywiście już ją mam :) Posadzona wiosną, zakwitła, ale wiadomo, ze hortensja im starsza tym ładniejsza i dopiero pokaże na co ją stać. Mam nadzieję, że już w przyszłym roku nabierze kształtu.
Odmiana ta zakwita jako jedna z najwcześniejszych hortensji i kwitnie do jesieni. Ciekawostką jest to, że wydziela przyjemny, miodowy zapach.
Kwitnie długo i intensywnie. Kwiatostany początkowo kremowo białe szybko różowieją a potem nabierają intensywnego koloru czerwonego wina ;)
Kwiaty są bardzo dekoracyjne i jeśli warunki będą jej sprzyjać mogą być duże (nawet do 30 cm)
Jak już wspominałam wcześniej w czasie kwitnienia wydziela miodowy zapach, który przyciąga nie tylko motyle, ale również miłośników tych pięknych roślin.
Łodygi ma czerwone, mocne i sztywne, dzięki czemu nie wymaga podpierania. 
Dodatkową ciekawostką raczej nie spotykaną wśród hortensji bukietowych jest wybarwianie liści jesienią na różne odcienie brązu i czerwieni.
Odmiana ta rośnie silnie. Osiąga do 2 m wysokości i tyleż samo szerokości. Przy sadzeniu należy wziąść to pod uwagę i zapewnić jej odpowiednią przestrzeń.
Wymagania ma podobne jak większość hortensji bukietowych, czyli: stanowisko lekko zacienione, gleba przepuszczalna, wilgotna i lekko kwaśna.2 komentarze:

  1. Pokazałaś kolejną piękną hortensję i dziękuję za to. Życzę Ci Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję Ci za wizytę i życzenia.
    Cieszę się ogromnie, że często u mnie gościsz i że podobają Ci się te piękne kwiaty. Również pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń